Olvasd el az esettanulmányunkat, amiből kiderül, hogyan segítettünk felépíteni a magyar-román-ukrán határmenti régiók kézműves és gasztronómiai hagyományait bemutató turistaútvonalat.
A KIHÍVÁS
Egy, több országra kiterjedő unós turisztikai projektben a régió kézműves és gasztronómiai hagyományait bemutató turisztikai útvonal kialakítása volt a feladat, ami nem csak vonzó a célcsoportoknak, de erősíti a régió országainak együttműködését is.
Az EPIC toolkit segítségével a következő lépéseket tettük az innovációs kihívások megoldásához:
1. Kihívások felmérése
A régió egyetemeinek antropológusaival primer kutatást végeztünk, hogy megtaláljuk a legjobb gasztronómiai kínálattal és kézműves tradíciókkal foglalkozó partnereket.
2. Diagnózis
A szekunder kutatás segítségével képet kaptunk az adott magyar régióban a tervezett útvonal mentén működő résztvevők teljes kínálatáról.
3. Közös megoldás
A tesztelt útvonalhoz social media anyagokat készítettünk a terepmunka során begyűjtött adatokból, a legjobb gasztro- és kézműves szolgáltatókkal.
4. Tesztelés
A prototípus-útvonaltervet többször teszteltük, anonim vizsgálva az egyes megállók kínálatát, majd az eredmények értékelése során finomhangoltuk az útvonalat.
5. Katapult
A végleges útvonaltervet a kutató kollégákkal és külső partnerek bevonásával teszteltük azért, hogy izgalmas, és különböző célcsoportoknak is teljesíthető turista-útvonalat hozzunk létre.
Kifejezetten egy területre (a turizmusra) koncentrálva hoztunk gyakorlati megoldásokat a piaci helyzet és az innováció területén jelentkező kihívások kapcsán.